Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Reporty a výsledky » Wild In The Parks 2009 - report


Wild In The Parks 2009 - report

 • V Praze v Mystic skateparku na ostrově Štvanice se konal v sobotu 29.8. závod s názvem Wild In The Parks. Tento závod se jel v rámci Volcom Internatioanl série a vítězové tří kategorií jsou pozvaní na velké finále do Švédska. Starší kategorii vyhrál Martin Pek, první místo mladších obsadil Jakub Jiruška a nejlepší holka se stala Klára Kašparová.

 • Publikováno: 2.9.2009
 • Rubrika: Reporty a výsledky
Wild In The Parks 2009 - report

Wild In The Parks je parádní závod, kdy jezdci nemusí platit startovné, dostanou triko a k tomu mají zdarma i občerstvení po celý den. Jede se ve třech kategoriích a to do patnácti let, nad šestnáct let a holky. Jde hlavně o to, aby si to každý pořádně užil a bavil se celý den skateboardingem.

Takhle to v sobotu v Mystic skateparku opravdu vypadalo. Plný skatepark jezdců, kteří si přišli zajezdit a porovnat své síly s ostatními. Do mladší kategorie se přihlásilo 45 jezdců, kteří byli rozdělení do skupin po pěti. Jedna skupina vždy jela společný jam. Patnáct nejlepších pak postupovalo do finále, které se opět jelo stejným způsobem. Nejlépe nakonec zajel svou jízdu Jakub Jiruška z Prahy a kategorii mladších vyhrál. Druhý se umístil Josef Havel z Třebechovi nad Orebem a třetí skončil Jan Mikita. Všichni dokázali naplno využít všechny určené překážky, jako byla pyramida, rovný rail a grind box.

Stejně se jela i kategorie starších. Kvalifikace rozdělená do skupin po pěti a z ní postupovalo patnáct nejlepších do finále. Očekávané finále bylo opravdu našláplé a pestrost triků neznala meze. Nakonec svou jízdu nejlépe zajel Martin Pek, který například vrátil na velkém šikmém railu backside lipslide, nollie crooked grind, nollie nosebluntslide, frontside boardslide, frontside flip over the hip nebo 360 flip over the pyramid. Druhý a s další skvělou jízdou se umístil Jindra Koten z Ústí nad Labem. V jeho jízdách se mu například povedl backside lipslide na šikmém railu, feeble grind na rovném railu a backside 50-50 grind, kickflip frontside boardslide, bandana over the pyramid a největší vraždou byl 360 flip to lipslide na rovném railu. Třetí místo si vyjel Maxim Habanec s triky jako frontside boardslide na velkym railu, backside lipslide, bigspin boardslide nebo macatý kickflip over the rail.

Nádherný skateboarding plný neuvěřitelných triků a jízd zakončil best trick contest, kde jako první vrátil Martin Pek na rovném railu nollie noseslide nollie heelflip out, jako druhý začal transferovat gap z vertikální rampy do skateparku Matyáš Volek. To se mu nejdříve podařilo s backside indy grabem a pak ten samý transfer vrátil s trikem pop shove it tail grab. Ovšem nejlepší a nejhustší trik nakonec vrátil Arnošt Ceral, když udělal na rovném railu neuvěřitelný switch backside nosebluntslide. Tím vyhrál best trick a ještě si odnesl ocenění Hype Of The Day.

V kategorii holek se nejlépe dařilo Kláře Kašparové a tím si vybojovala i první místo, druhá se umístila Anna Voronkovová a třetí skončila Tereza Kremlová.

Parádní den se spoustou jezdců i diváků si snad všichni užili a můžeme se jen těšit na příští rok.

Výsledky 16+ do 5. místa

 1. Martin Pek
 2. Jindra Koten
 3. Maxim Habanec
 4. Tomáš Stejskal
 5. Martin Hanusek

Výsledky do 15 do 5. místa

 1. Jakub Jiruška
 2. Josef Havel
 3. Jan Mikita
 4. Michael Hajn
 5. Tomáš Barták

Výsledky holky

 1. Klára Kašparová
 2. Anna Voronkovová
 3. Tereza Kremlová

Best trick contest a Hype Of The Day

Arnošt Ceral switch stance backside nosebluntslide

Zdroj: www.mysticskates.cz

Fotogalerie

Související odkazy

Komentáře - přidat

 1. [1] Titulek: Fotky, vložil(a): maleBzuk, dne: 2.9.2009, 15:11:46

  Parádní fotky, kdo je fotil?

  Odpovědět

Názory čtenářů v diskusích nejsou názory provozovatele webu, a ten za jejich obsah neodpovídá.

Vložit komentář

Komentář
 • Nepište prosím bez háčků a čárek.
 • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
 • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.