Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Reporty a výsledky » Výsledky mistrovství ČR ve skateboardingu 2009

Výsledky mistrovství ČR ve skateboardingu 2009

• O víkendu se jel poslední závod třináctého ročníku DVS Českého skateboardového poháru 2009. Tento závod byl zároveň mistrostvím ČR ve skateboardingu.

• Publikováno: 28.9.2009
  • Rubrika: Reporty a výsledky

Závod Mistroství ČR ve skateboardingu začal již v pátek 25.9.2009 volným tréninkem a otevřením registrace do závodu. Závodníci měli šanci natrénovat své jízdy den před oficiálním zahájením celé soutěže. V sobotu 26.9. se do kvalifikačních kol disciplín street, bowl a Skateshop.cz best trick contest přihlásilo celkem 85 jezdců z několika zemí Evropy.

První na programu byla v sobotu od 12.30 hodin kvalifikace hlavní disciplíny Street, která končila okolo šesté hodiny. Ve streetu postupovalo do nedělního semifinále třicetčtyři jezdců. Kvalifikace se nejvíce vydařila Maximovi Habancovi, který dle pravidel byl zařazen rovnou do finále. Po mužské disciplíně street měli organizátoři v programu kvalifikaci a finále holčičího streetu ve kterém nejvíce zazářila již trojnásobná vítězka MČR Klára Kašparová. Po ukončení sobotní kvalifikace byla připravena party v doprovodu punkrockové kapely Pipe and Pints a Dje Robota.

V neděli se začínalo semifinálem streetu. Nedělní semifinále mužů ve streetu začalo ve 13.00 hodin. Po ukončení semifinále byl na řadě Bowl. Ve finále Bowlu zvítězil stejně jako v minulém roce Martin Jurášek, který potvrdil svojí skvělou formu a již před sebe nikoho nepustil. Druhé místo obsadil mladík Ondřej Filípek. Na třetí příčku již tradičně dosáhl 37ti letý legendární jezdec David Horváth.

Po finále Bowlu přišlo na řadu tolik očekávané finále streetu do kterého nastoupilo 13 nejlepších jezdů ze semifinále spolu s Maximem Habancem, který postupoval z prvního místa ze sobotní kvalifikace rovnou do finále. Finále doprovázelo skandování plných tribun diváků a bylo opravdu na co koukat. Podobně skvělý a jedinečný skateboarding v podání českých jezdců je u nás vidět pouze na tomto závodě. Celý závod a tím i 10.000 Kč z celkových prize money 50.000 Kč si odnesl český jezdec z Maxim Habanec, který prokázal nejlepší formu ze všech a předvedl ve finálních jízdách nejlepší a technicky nejnáročnější skateboarding. Do jeho sestavy patřily například tyto top triky pop showeit přes pyramidu, switch boardslide do fakie, big spin boardslide na zábradlí, 360° kickflip přes pyramidu a řadu dalších technicky náročných triků, na druhém místě skončil nadějný jezdec Jakub Páv. Třetím nějlepším jezdcem byl také pražák Martin Pek.

Po skončení hlavní disciplíny street byl ještě na pořadu Sakteshop.cz Best trick contest ve kterém se nejvíce zadařilo Arnoštu Ceralovi. Celkové bodování celé série DVS ČSP 2009 vyhrál výborný jezdec Adam Lukas.

Předávání cen vítězům proběhlo v 20.30 hodin. Organizátoři rozdali prize money 50.000 Kč spolu s věcnými cenami od firem DAKINE, SKATESHOP.cz a VOLCOM.

Po dobu celého Mistroství ČR bylo krásné slunečné počasí a nadprůměrná divácká návštěvnost. Pevně doufáme, že nám počasí bude nakloněno i v příštím ročníku série DVS ČSP 2010, kterou již nyní pro Vás připravujeme.

Děkujeme Vám za podporu a těšíme se s Vámi na další ročník.

Děkujeme partnerům, kteří nám umožnili realizaci i v letošním roce. Pro diváky jsme připravili opět perfektní podívanou a možnost zúčastnit se některé ze soutěží.