Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Profily a rozhovory » Shoda Náhod aneb rapující roštěnky


Shoda Náhod aneb rapující roštěnky

 • Rozhovor s členkama hiphopové kapely, která si říká Shoda Náhod. Tyto dvě slečna pocházejí z Východních čech a snaží se dokázat, že i holky umí dělat hiphop a rapovat se rozhodně nebojí.

 • Publikováno: 2.1.2005
 • Rubrika: Profily a rozhovory
Shoda Náhod aneb rapující roštěnky

Takže Shoda náhod - dvě slečny s mikem. Tak na úvod by to chtělo stručnou představovačku. Odkud jste, jak vám říkají a co děláte, když zrovna nerapujete?

Shoda náhod - Pája a Brůňa
Pája a Brůňa

PÁJA: Jsem ze Žamberka (východ), ve volným čase nějaký ty akcičky, zdrhám před policií :) a taky škola, ale na tu myslím jen příležitostně :)

BRŮŇA: Já jsem z jedný prdele kousek od Žamberka - Slatina nad Zdobnicí - velice roztomilé jméno vísky, jako každej v 18-ti chodím do školy, jezdím autem, užívám si s přítelem, chlastám, normálka ...

Tak nám něco prozraďte o tom vašem rapování. Jak dlouho už to táhnete v tomto složení a jak se to stane vůbec, že holka začne rapovat? A hned dokonce dvě.

PÁJA: Jak jsme začali? Já jako Sestry w rýmu a Bronička valila u skupinky Slovo ulice! A tak to prostě nešlo. A tak jsme se shodou náhod dali dohromady. To co je mezi náma dvěma je jedna velká shoda náhod :)

BRŮŇA: Máš recht... fakt kámoš (smích)

A co na to rodiče? Neříkají na příbuzenských sešlostech něco jako: "Jo, ona se ta naše holka jenom poflakuje s tím mikrofónem a nic kloudnýho nedělá. Co z ní asi vyroste".

PÁJA: Mě asi respektujou, ale říkaj nejdřív se vyuč... neposlouchám je :) S těma příbuznejma je to asi tak, že o tom vědí ale není to téma všech rodinných sešlostí.

BRŮŇA: Já jsem z hudební rodiny, takže jim to nevadí, ale zase se o to nějak moc nezajímaj, možná je dobře, že se mi do toho nepletou:)

Víte ještě o nějaké jiné kapele, kde by rapovaly roštěnky? Nebo jste průkopnice feministického ženského hip-hopu :)

PÁJA: No, abych pravdu řekla, nejsme jediný holky v našem městě, co to zkoušej, ale my s Broničkou máme už našlápnuto. Víme o Syntéze z Prahy, ale neslyšeli jsme je. Každopádně velkej respekt pro Tchibo ze Syndromu.

BRŮŇA: Hlavně nám jde o to, že by jsme strašně rády dokázali, že typenky můžou dělat hip hop, ten skvělej styl :), úplně stejně dobře, jako týpci. Zatím nevím, jestli jsme zas tak dobrý, kdybych měla mluvit za sebe, asi by to chtělo víc snahy aspoň u mě, ale ty pocity po výstupu jsou bezva.

PÁJA: Víc než bezva, je to nejlepší pocit kterej znám. Miluju to.

BRŮŇA: Máš recht...(smích)

Doufám, že vám neva, že se o vás vyjadřuji jako o roštěnkách. Některý holky to zrovna moc nemusej.

BRŮŇA: Vůbec ne, je to pěkný a to jídlo i docela chutný. Lepší než třeba gulášovky nebo špenátovky nebo koprovky... ehm no dost ...

PÁJA: Prostě ženský jsou takový jedno velký jídelní menu :) Záleží na každým, co si dá :) Prostě jsou i horší názvy... je to v poho.

Skoro jsem dostal hlad :), no jdeme dál. Proč název Shoda náhod? Má to nějaký hlubší význam, nebo to tak prostě přišlo.

BRŮŇA: Přemejšleli jsme dlouho a napadaly nás různý věci a pak jednou přišel jeden... Brzda (Honza) a tomuhle typkoj to jen vyklouzlo z úst a my jsme si vlastně řekli, že to není jen takový jméno, ale celý naše kamarádství je shoda náhod... Už se nebudem opakovat.

PÁJA: Dík Brzdo... fakt kámoš :)

Co mě hodně zajímá (a určitě nejen mě) je, kdo vám dělá beaty a vůbec celou produkci?

BRŮŇA: No to je další člověk, bez kterého by jsme u toho asi hráli na kytaru. Nemáme žadnýho profesního djje, ale Jířa je takovej náš beatovej taťka, má PC a prostě to umí si myslím. Chcem mít beaty, který rozhoupou holky v bokách a kluky v rukách :) , no chcem aby každej beat byl originál a měl šťávu. A snad i má!

PÁJA: Jo, tak s tímhle já souhlasím. Ale určitě časem osobně chci zkusit dělat si svou vlastní hudbu, ale času dost takže: Dík Jířo... fakt kámoš :)

Vydali jste už něco? Spolupracovali jste s nějakými zvučnými jmény? Nebo nějaké jiné úspěchy, s kterými by jste se chtěli pochlubit?

BRŮŇA: No, nevydali jsme ani hlásku, ale máme to v plánu. Nic neslibujem, ale snad únor březen. Máme nabídku od jednoho v poho djje - jistě znáte Guy-Gho - nahrát u něj CD za nějakou hostovačku, takže bude na našem first CD určitě i někdo jinej...

PÁJA: No, ta spolupráce? Tak tohle je naše první (Skate4you.cz). A ty úspěchy? Zatím žádny, jen takový to poděkování a chvála od kámošů, ale chystáme se jet na únorovou akci do HK (soutěž o vydání cd), tak pojedem omrknou konkurenci začátečních skupin.

Máte nějaké favority na české a zahraniční scéně? A jakou posloucháte muziku? Jste čistě hip-hopově založený, nebo si dáváte i jiné styly?

BRŮŇA: Mě se líbí cokoliv, když se to dá poslouchat. Není třeba nad dobrej zpěv nebo odbržděný R'n'B, nebo pohodový funky.

PÁJA: Tak hiphop je u mě na prvním místě, ale jezdím šíleně ráda na junglový akcičky a nepohrdám raeggečkem a ska. Prostě snesu všechno, ale žádný disko, rock nebo punk, ale lidi co to poslouchaj neodsuzuju, jen je neřešim. Tím že miluju tanec (hiphop) vlastním spíš cd amerického tanečního hopu, ale českej se u mě doma taky najde.

Klasické všeobecné otázky. Co máte rádi a co naopak nemáte?

BRŮŇA: Já mám ráda Páju a nemám ráda houby. Mám ráda zábavu a nějakej ten alkáč a nemám ráda politiku, školu, drogy...

PÁJA: Já mám ráda svý kámoše a sem ráda za to, že oni maj rádi mě, taky mám ráda svý rodiče a svůj život!!! Nemám ráda lidi, co se serou do věcí, do kterejch jim nic není... je jich hafo...

Jaké máte plány do budoucna?

PÁJA: Velký, šíleně velký, mám sny, tajný sny... Chci dokázat hodně věcí, ale nechci to prozrazovat. Jen můžu říct, že většina těch plánů se tyká života hiphopu... tak se těšte :)

BRŮŇA: Já se vdám, porodím, vychovám a umřu... Ne, jen tohle bych nechtěla. Jako Pája a jako každej mám hodně přání, hodně cílů, ale záleží na tom, jak se budu snažit a jaký budu mít štígro. Doufám, že mi to všechno vyjde a vám všem taky (smích)

Díky za rozhovor a hodně úspěchů

Mějte se a jedno velký dík, Pája a Broonia

Zdroj: Skate4you.cz

Komentáře - přidat

 1. [1] Titulek: 8), vložil(a): brzda (neregistrovaný), dne: 7.3.2005, 15:11:45

  disko from da Broňa a Pája rullezz!!!!8) Mam vas rad holky, peace.. Shoda Nahod - best hip hop girls clan!!!

  Odpovědět

  brzda (neregistrovaný)
  brzda

 2. [2] Titulek: Hey and the sajtz?, vložil(a): CrazyManer (neregistrovaný), dne: 30.5.2005, 02:56:48

  Jelikož dost lituju že tyhle KURVA DOBRÝ HOLKY který to s majkem skvěle uměj, maj skvělej track (track protože sem jich víc nenašel) .. mám jen jejich jeden track z utkejsevrapu.cz ... ale zajímalo by mě jestli nemaj holky třeba svůj web ... nebo místa kde se dá sehnat nějakej další song ... jste hustý holky...jen tak dál ... RESPECT AND CONTINUE...MORE FEMALES TO CZ HIP HOP!!!!! Peace .. and respekt

  Odpovědět

  CrazyManer (neregistrovaný)
  CrazyManer

Názory čtenářů v diskusích nejsou názory provozovatele webu, a ten za jejich obsah neodpovídá.

Vložit komentář

Komentář
 • Nepište prosím bez háčků a čárek.
 • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
 • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.