Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Fotoreporty » Mistrovství ČR - kompletní výsledky a foto

Mistrovství ČR - kompletní výsledky a foto

• V nedělním finále dvoudenního mistrovství ČR ve skateboardingu 2009 se nejlépe vydařila jízda Maximovi Habancovi z Prahy a stal se tak letošním mistrem ČR v disciplíně streetstyle.

• Publikováno: 6.10.2009
  • Rubrika: Fotoreporty

Mistrem ČR v disciplíně bowl už po čtvrté za sebou se stal Martin Jurášek z Havířova. Martin Jurášek nemá v této disciplíně zatím přemožitele a je naším nejlepším jezdcem nejen u nás, ale i v Evropě.

Vítězem celé série DVS ČSP 2009 v disciplíně streetstyle se stal Adam Lukas z Prahy a v disciplíně bowl Jan Tomšovský. Best trick contest vyhrál Arnošt Ceral z Hradce Králové s trikem switch 360 flip over the pyramid a kategorii holek ovládla Klára Kašparová z Kladna.

Mistrovství ČR ve skateboardingu odstartovalo sobotní kvalifikací, do které se přihlásilo celkem 70 jezdců. Z ní postupovali nejlepší tři jezdci rovnou do finále a 32 jezdců do nedělního semifinále. Nejlepší jízdu v kvalifikaci zajel Maxim Habanec a na první pozici postupoval rovnou do finále. Druhým nejlepším jezdcem kvalifikace byl Tomáš Stejskal, který nakonec skončil na osmém místě. Jako třetí rovnou do finále ještě postoupil Martin Jurášek a v disciplíně streetstyle se celkově umístil na šestém místě.

Po skončení sobotní kvalifikace jeli i svůj závod pouze holky. Nejdříve se jela kvalifikace a nejlepší čtyři postupovali do následného finále. V něm nejlépe zajela svou jízdu Klára Kašparová z Kladna. Druhá se umístila Carolina Helena Dynybil a třetí skončila Anna Voronková z Moskvy.

Neděle odstartovala semifinálem streetstyle, následovala kvalifikace a finále bowl a vše se zakončilo finále streetstyle a best trick contest.

Disciplínu bowl vyhrál výše zmíněný Martin Jurášek. Druhé místo obsadil mladý a nadějný jezdec Ondra Filípek z Rožnova pod Radhoštěm a třetí místo bral David Horváth (několikanásobný mistr ČR ve snowboardingu).

Velké a očekávané finále streetstyle vyhrál Maxim Habanec, který byl i od začátku jasným favoritem. Ve své jízdě předvedl triky jako pop shove it přes pyramidu, switch boardslide na betonové bariéře, bigspin boardslide, 360 flip přes pyramidu a další technicky náročné triky. Druhý se umístil na Jakub Páv, který byl letošním velkým překvapením a díky tomuto závodu na sebe rozhodně upozornil. V jeho jízdách se mu podařilo vrátit triky jako velké ollie přes pyramidu, kickflip přes pyramidu, switch kickflip přes pyramidu, crooked grind na railu, switch frontside ollie přes pyramidu nebo frontside flip přes roh pyramidy.

Na třetím místě skončil Martin Pek z jehož nabídky provedených triků můžeme například zmínit nollie nosebluntslide, nollie nosegrind, frontside flip přes roh pyramidy, 360 flip přes pyramidu nebo nollie backside bigspin přes hydrant.

Víkendové mistrovství ČR ve skateboardingu 2009 bylo špičkovým závodem se skateboardingem na nejvyšší možné úrovni a čeští a slovenští jezdci už dávno patří mezi evropské špičky, které se stále více prosazují i ve světě.

MČR se mohlo pochlubit i vysokou diváckou účastí, kde se během víkendu na ostrově Štvanice vystřídalo nad 3000 diváků. Ti s nadšením sledovali jezdecké výkony všech jezdců, které opláceli hlasitým křikem a potleskem. Perfektní atmosféru umocnilo teplé počasí během obou dní a super finále a best trick contest.