Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Reporty a výsledky » Maxim Habanec vyhrál závod série DVS ČSP 2009 v Olomouci


Maxim Habanec vyhrál závod série DVS ČSP 2009 v Olomouci

 • Maxim Habanec předvedl perfektní finálovou jízdu, dařil se mu jeden trik za druhým na všech překážkách díky čemuž sobotní závod série DVS ČSP 2009 vyhrál. Druhý se umístil Tomáš Stejskal a na třetím místě skončil, Ondro Leskoviansky ze Slovenska.

 • Publikováno: 7.9.2009
 • Rubrika: Reporty a výsledky
Maxim Habanec vyhrál závod série DVS ČSP 2009 v Olomouci

V sobotu 5.9. se jel předposlední závod letošní série DVS Český skateboardový pohár 2009 v Olomouci. Zde se sešla špička českého skateboardingu, aby nasbírala v tomto předposledním závodě co nejvíc bodů do celkového bodování DVS ČSP 2009. Závod se jel o tučné prize money 25.000,- Kč.

Do kvalifikace streetstyle se přihlásilo 66 závodníků, kteří byli rozděleni do tří skupin. Z této kvalifikace následně postupovalo 24 nejlepších do semifinále. Ze semifinále pak postupovalo 12 nejlepších do úzkého finále. Finále se nakonec jelo formou jamu po třech jezdcích ve čtyřech skupinách. Do tohoto finále se s přehledem probojoval Maxim Habanec z Prahy, který byl po celý den nepřehlédnutelný. Od začátku si jel jasně pro vítězství, které zpečetil v samotném finále, kde zajel perfektní a nejlepší jízdu ze všech. Z jeho triků bychom mohli například zmínit bigspin frontside boardslide, bigspin boardslide, transfer boardslide, nollie frontside feeble grind, transfer fronside lipslide, 360 flip over pyramid nebo huge kickflip z plošiny rozjížděcího bangu.

Maxim Habanec je velmi zkušený skateboardista a svým ježděním se prosazuje i na zahraničních závodech. Na letošním mistrovství Evropy ve skateboardingu se například umístil na devátém místě v konkurenci celé evropské špičky. Minulý víkend zase vyhrál závod mezinárodní série Volcom Wild In Parks. A v letošní sérii DVS ČSP se ve dvou závodech umístil na druhém místě.

Druhý Tomáš Stejskal je podobně jako Maxim Habanec mladým a velmi nadějným jezdcem. To dokázal letos hned dvakrát, když vyhrál úvodní závod DVS ČSP v Hradci Králové, a pak navázal i v Chomutově. Tomáš vyhrál i v samotném závěru závodu DVS ČSP v Olomouci disciplínu Skateshop.cz best trick contest s trikem transfer backside lipslide.

Letos už po čtvrté za sebou skončil na třetím místě Slovák Ondro Leskovianksy z Nové Dubnice. Ondro jel skvěle a jeho specialitou jsou raily – zábradlí, na kterých dokáže jako jeden z mála provádět velmi obtížné triky. Kromě grindů jsme mohli v jeho finálové jízdě vidět i několik pěkně provedených flipů.

Před finálem se jel ještě holčičí jam za účasti čtyř jezdkyň. Nejvíce bodů od rozhodčích nakonec získala Lucka Hlavsová a vyhrála kategorii holek. Na druhém místě se umístila Tereza Kremlová a třetí místo brala Michaela Ďuranová.

Sobotní závod DVS ČSP 2009 v Olomouci byl perfektní ukázkou vysoké úrovně. Český skateboarding je díky tomu už dávno srovnatelný s evropskou špičkou a naši jezdci se každý rok čím dál více prosazují ve světě.

Závod se mohl pochlubit i vysokou diváckou účastí, kdy se během dne mohlo ve skateparku vystřídat nad 800 diváků. A to i přesto, že panovalo velmi chladné a zamračené počasí. Naštěstí nezačalo pršet a závod se mohl odjet, jak měl. Diváci díky tomu mohli shlédnout super výkony všech finalistů a pořádně si to užít.

Poslední závod série DVS ČSP 2009, který je zároveň mistrovstvím ČR ve skateboardingu se pojede 26. - 27.9. v Mystic skateparku na ostrově Štvanice v Praze 7. Zde bude vyhlášen nejen mistr ČR pro rok 2009, ale i celkový vítěz celé série DVS ČSP 2009.

Výsledky streetsytle do 5. místa

 1. Maxim Habnec (Quiksilver, Creme, Adidas, streetmarket.cz)
 2. Tomáš Stejskal (DC, Royal truck, skateshop.cz)
 3. Ondrej Leskovianksy (Quiksilver, Fundation, Independent, Delkine, Suriva)
 4. Jiří Bulín (Meatfly, Pink pig)
 5. Jan Kesler (Salebra, Fallen, Independent, Black Label)

Výsledky streetstyle holky

 1. Lucka Hlavsová (Roxy, Vans, Cirkus, Beebob)
 2. Tereza Kremlová (Kill, Meatfly)
 3. Michalea Ďuranová (Vans, swisshop.cz, swispeople.cz)
 4. Anna Voronková (Roxy, DC, streetmarket.cz)

Best trick contest

Tomáš Stejskal – transfer backside lipslide

Děkujeme partnerům, kteří nám umožnili realizaci i v letošním roce. Pro diváky jsme připravili opět perfektní podívanou a možnost zúčastnit se některé ze soutěží.

Podrobnější informace je možné získat těsně před každým závodem na www.cesky-skateboardovy-pohar.cz.

Tímto Vás všechny na pátý závod DVS Českého skateboardového poháru 2009 ještě jednou srdečně zveme a těšíme se s Vámi na pořádnou dávku výtečného skateboardingu, nových triků, které každoročně nejen čeští skaters na ČSP předvádějí.

Sponzoři DVS ČSP: DVS
Hlavní sponzoři DVS ČSP: Volcom, DaKine, Skateshop.cz, Black Flys, Zero, Mystery, Zoo York, Aquapark Lagoon Letňany, Wellness centrum Radlice, Mystic constructions
Mediální partneři DVS ČSP: Freemagazine, Skaterock.cz, ABC, Redway, Rádio 1, G2, Myride.cz, Skate4you.cz, Bedna

Za Produkci DVS ČSP
Mystic Skates

Zdroj: www.cesky-skateboardovy-pohar.cz

Fotogalerie

Související odkazy

Komentáře - přidat

Dosud nebyl přidán žádný názor.

Vložit komentář

Komentář
 • Nepište prosím bez háčků a čárek.
 • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
 • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.