Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Časopisy » Free Magazine #72 právě v prodeji


Free Magazine #72 právě v prodeji

 • Dnešním dnem se k vám totiž dostává, ať už formou předplatného, nebo přes pulty všech dobrých skateshopů a trafik, poslední vydání časopisu FREE MAGAZINE v letošním roce. K němu najdete zdarma přibaleno i další, již šesté číslo dívčího plátku LIME a v tradiční předvánoční limitované nabídce pak i dvd s nejnovějším filmem Neverland od Absinthe Films.

 • Publikováno: 26.11.2009
 • Rubrika: Časopisy
Free Magazine #72 právě v prodeji

A je to tady! Prosinec za humny, Mikuláš, vánoce a všechny tyto klasiky, které nás v tomto období masírují na každém kroku se opět nekompromisně blíží. My pro vás sice nemáme nic tak atraktivního jako čokoládové figurky, čínské diody či plastové stromečky, i tak ale máme co nabídnout. Dnešním dnem se k vám totiž dostává, ať už formou předplatného, nebo přes pulty všech dobrých skateshopů a trafik, poslední vydání časopisu FREE MAGAZINE v letošním roce. K němu najdete zdarma přibaleno i další, již šesté číslo dívčího plátku LIME a v tradiční předvánoční limitované nabídce pak i dvd s nejnovějším filmem Neverland od Absinthe Films.

SNOWBOARDING

Už vás taky znervózňuje, kde že je ten zatracený sníh? To, že se dá jezdit skoro i bez něj, vám ukáže Nitro Road Warriors parta, která se podívala do snowboardově hodně originální lokace - do přístavu v Hamburku. Reportáž má na svědomí Lorenz Holder, autor článku Ghost Town z minulého čísla, máte se tedy zase na co tešit.

To mezinárodní Horsefeathers team nejel pro materiál daleko. Ono vlastně jak se to vezme. Původní plán týmového tripu do Iránu jim totiž zhatil všemocný úředník nevydáním patřičných víz do pasů českých HF riderů, proto se celá internacionální parta nakonec rozhodla pro náhradní řešení, kterou byla mise po českých luzích a hájích. Podle rčení "pod svícnem bývá největší tma", vzniklo množství kvalitního materiálu, který vám na fotografiích Davida Blažka přinášíme v první častí článku Horsefeathers Czech Mission, s nímž koresponduje i titulní strana FREE MAGAZINE #72.

To, že i ten nejmenší areál může být tím nejlepším, vám předvedeme v článku University of Talma, kde se ve vskutku studentském stylu dočtete něco více o této finské líhni nejlepších profesionálních jezdců světa.

Ze země ledu se přesuneme na zasněžené pláně Švýcarska, konkrétně na zatím poslední ročník Backcountry Campu, o němž nám tradičně popovídá jeho matka i otec v jedné osobě Michal Brouček.

Patří střelba do našeho časopisu? My tvrdíme, že patří a jako důkaz přinášíme novou rubriku Revolver, která zamíří vždy na jednu mladou krev a jednoho starého pardála naší snowboardové scény. Poprvé to budou Martinové Mikyska a Černík.

Podíváme se také na otevření snowparku na ledovci Hintertux, které se ukázalo jako ryze multisportovní. Neopomeneme ani na rubriku Tricktip, kde se vás ze své základny v Saas Fee pokusí Roman Dlauhý naučit Backside Rodeo 540.

A třešnička na dortu? Tu vám, ve spolupráci s Pirate Movie Production, přinášíme ve formě zajímavé, umělecky pojaté Galerie, kterou tvůrci pirátího filmu Jolly Roger vytvořili přímo pro náš časopis.

SKATEBOARDING:

Velmi pečlivý čtenáři si jistě všimnou drobné změny, kterou je přesunutí rubriky Skatepark na konec časopisu. V tom aktuálním se podíváme do Litvínova. Změnou prošly i recenze, které se navýšily z původních tradičních dvou hned na pět. Prostor se tak dostane i těm snímkům, které by se předtím do časopisu nevešly. Však uvidíte sami.

Vše ostatní zůstává tak, jak jste zvyklí. Tradiční rubriku What's Up?! je tentokrát věnována mladému Tomášovi Frkalovi, který nejen jezdí, ale i fotí a před nedávnem vyhrál DC fotosoutěž na Skaterock.cz. Další tradicí je Tricktip, kde tentokrát Matěj Hakl vyučuje trik s názvem Backside smithgrind kickflip out.

Prostřednictvím webu Skaterock.cz se k vám v průběhu času dostávaly informace ohledně projektu DC vs Quiksilver a nyní máte ve FREE MAGAZINE #72 konečně šanci shlédnout ty nejlepší fotografie z celé akce, doplněné o komentáře jezdců a fotografů. Opravdu lahůdka.

Ezekiel v Portugalsku je název dalšího článku a jak lze vytušit, vycestujeme na jihozápad Evropy. A to společně s Markem Frölichem, Louiesem Barlettou, Derekem Fukuharou a dalšími jezdci stáje Ezekiel.

Další cestou, tentokrát od nás mírně na východ, byl i Jart na Slovensku, kde Michal Poláček hodně netradičně nafotil některé slovenské spoty a doprovodil je i výstižným komentářem.

Ohlédnutí za dvěma velkými závodními počiny, to jsou články ESC Basel 2009 a DVS Mistrovství ČR ve skateboardingu 2009. Na obou akcích padly husté triky a na obou akcích se dobře zapsali čeští jezdci. Na Štvanici je to samozřejmost, V Baselu je to začínající tradice.

Longboarding je nedílnou součástí skateboardingu stejně tak, jako je skateboarding součástí longboardingu. Tyto dvě věci k sobě patří a v novém čísle vám o historii dlouhých prken poví více článek s jasným názvem Longboarding.

A na co bychom vás chtěli předem upozornit je editorial, v němž vás uvítají dva notoricky známí klaďasové z vašeho oblíbeného filmu. S jejich pomocí vás seznámíme s prostou pravdou. Časopis FREE MAGAZINE vyjde v příštím roce šestkrát.

PRÁVĚ V PRODEJI

FREE MAGAZINE #72 + LIME #6 za 75,- Kč

FREE MAGAZINE #72 + LIME #6 + NEVERLAND dvd za 389,- Kč

A pro úplnost ještě uvádíme seznam obchodů, v nichž je naše limitovaná nabídka s dvd Neverland k dostání:

Praha

Skateshop Anděl (NC Anděl, NC Arkády, NC Letňany), Misfit, Store #13, Sun & Snow shop, Minimax, Rock'n'roll (pasáž ČNB, pasáž Alfa), Mystic skateshop, Bugaboo, Snowboardel, Jáma skateshop

Mimopražské

Friky-Triky / Havířov, Tunel / Čáslav, Exil Boardshop / Brandýs nad Labem, Top Sport / Česká Lípa, Foshna Boardshop / Vsetín, Freestyle sport / Uherské Hradiště, Funstorm / Liberec, Crystal skateshop / Poděbrady, SunPoint shop / Sokolov, Houseboard / Zlín, Shock boardshop / Olomouc, Snowboard Zezula / Brno, Horsefethers shop / Plzeň, Horsefeathers shop / Brno, E-šatna / Teplice, Swis-shop / Ústí nad Labem, Nugget / Brno, Piraňa shop / Nový Jičín, Ollie shop / Jablonec nad Nisou, Crash shop / Chomutov, Baboon / Rakovník, Titty twister / Ostrava, Titty Twister / Olomouc, Meatfly skateshops, Tornádo shops

Zdroj: www.freemagazine.cz

Fotogalerie

Komentáře - přidat

 1. [1] Titulek: thanks, vložil(a): ronrogers (neregistrovaný), dne: 3.4.2017, 06:58:58

  Thanks a lot for sharing this details about snow boarding and skate boarding.Your blog contains effective and good information about this content in an understanding form.This is a great article. Some of the best and accurate information is easily explained.Its good to hear from you.if you have you can write it well by taking help from custom essay writing services,it will be get through internet.Refer custom essay (http://www.essayguardian.com/) if you do not know anything about writing works and you will get better information such as tips and guidelines for your works.

  Odpovědět

  ronrogers (neregistrovaný)
  ronrogers

 2. [2] Titulek: Buy dissertations online, vložil(a): shawn jasper (neregistrovaný), dne: 18.10.2018, 11:49:39

  Very good idea you've shared here, from here I can be a very valuable new experience. all things that are here will I make the source of reference, thank you friends.
  http://www.theacademicpapers.co.uk/buy-dissertatio…

  Odpovědět

  shawn jasper (neregistrovaný)
  shawn jasper

Názory čtenářů v diskusích nejsou názory provozovatele webu, a ten za jejich obsah neodpovídá.

Vložit komentář

Komentář
 • Nepište prosím bez háčků a čárek.
 • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
 • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.