Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Časopisy » Free Magazine #66 právě v prodeji


Free Magazine #66 právě v prodeji

  • Na našich horách vládne po dvou nevydařených sezónách opět zima. Dokonce i běžkařské mistrovství světa mělo dostatek sněhu, i když to vypadá, že každý centimetr bílé hmoty stojí několik milionů korun. Na pulty vašich trafik a skateshopů se dnešním dnem dostává další vydání časopisu FREE MAGAZINE #66 a jeho cena se ani nepohnula. Na následujících řádcích najdete stručný výtah toho, co vás v něm všechno čeká a nemine.

  • Publikováno: 3.3.2009
  • Rubrika: Časopisy
Free Magazine #66 právě v prodeji

Na rozhovory se světovými snowboardovými esy navážeme rozhovorem s českým jezdcem, který svým ježděním a přístupem už dávno překročil hranice České republiky. Na intimní zpovědi Shauna Whitea a Travise Rice naváže Roman Dlauhý, coby člen evropského Burton teamu a rozhovor s ním by si tak měli povinně přečíst ti, kteří nechtějí zůstat do konce života vládcem kopce za barákem. Zavítáme i na závod, podporovaný Romanovým chlebodárcem a který letos oslavil své desáté narozeniny. Ano, řeč je o Burton European Open, kde se opět lámal chleba, rekordy a končetiny. Do děje nejprestižnějšího snowboardového klání na starém kontinentu vás vtáhne reportáž kolegy Miliona. Vrátíme se i k závodu Horsefeathers City Jib, kterým na konci listopadu ožilo rodiště Romana Dlauhého, západočeská metropole Plzeň a kde se utkali ti nejlepší trubkofilové z celé Evropy. Není divu, že šestašedesátka měla po celou dobu pracovní název "Dlauhee issue".

V nejbližších dnech spatří světlo světa první z třídílné série krátkých filmů, jejíž vznik je podporován naším časopisem a který vychází z typicky českého prostředí, kterým je - [:kůl:]na. Čtyři stránky vám jeho natáčení přiblíží a osvětlí. Další akcí, kterou náš časopis podpořil a na kterou jsme tedy logicky zaměřili redakční oko v rubrice Eye On byl World Snowboarding Day, který opanoval Vehicle snowpark na Horních Mísečkách. Uveřejníme také requiem za dívčím závodem Roxy Chicken Jam, který jako šminky odvál z Kaprunu silný vítr a abychom nekončili smutně udělá veselou tečku druhý díl svérázně pojatého Zájova deníku, kde mistr vzpomíná na pobyt v Americe. Nebude chybět spousta novinek ze světa snowboardingu, recenze aktuálních videí, stylový tricktip a fotogalerie, plná těch nejlepších fotografií. Těch si užijete dosyta i v příštím čísle, neboť pro vás opět chystáme textu prosté Photo Issue.

Ve skateboardové části tohoto čísla na vás čekají hned dvě interview a tím prvním je karlovarský rodák Jindra Fencl. Jindra má rozhodně co říct o české scéně, na které se aktivně podílí již nějaký ten rok a vy se můžete těšit na zajímavý rozhovor. Mimochodem, věděli jste, že je to rock'n'rollový taneční závodník? Další interview nafotil a vyzpovídal francouzský fotograf s Eric Antoine s vycházející evropskou hvězdou Enisem Fazliovem. Enis je tichý a nenápadný Albánec, zabydlený ve Finsku. Ovšem nenápadný je do té doby, než si stoupne na skate. Pak se nestačíte divit.

Nejrozsáhlejším článkem issue 66 je článek se vše říkajícím názvem "Horsefeathers v Bilbau". Do Bilbaa vycestoval tým v sestavě Marek Štrunc, Tomáš Weimann, Honza Smékal a Tomáš Kopáček. Svých pět švestek si na cestu zabalil fotograf David Blažek a výsledkem je velmi kvalitní článek. Je pro vás k dispozici na dvanácti stránkách issue 66. Dalšími turisty, tentokrát v Praze, byl nedávno evropský Adidas tým. Ten přijel v sestavě Raul Navarro, Gunes Ozdogan a Shaun Witherup. Nechyběl ani Petr Horvát, bohužel byl ale zraněn a fungoval jako průvodce. Jejich pobyt v Praze nafotil David Chvátal a o text se postaral kameraman Neil Chester. Dalším článek je pokračování mašinérie s názvem Possessed to Chill, což je společný video projekt časopisu freemagazine a webu skaterock.cz. Projekt vzniká za podpory firem DC Shoes, Quiksilver, Funstorm, Horsefeathers, Meatfly, Rock'n'Roll a Skateshop.cz. Průřez pravidelnými rubrikami začněme What's Upem, kde najdete slovenského, nadějného jezdce Juro Vartíka. V triktipu vás Nikolas Tušl poučí jak správně na frontside bluntslide, v recenzi si přiblížíme video Mind Field firmy Alien Workshop a za skateparkem zamíříme do Černošic.

Toť jako návnada vše, uplaujte do vašeho oblíbené skateshopu nebo trafiky, na jejichž pulty se právě dere FREE MAGAZINE #66, společně s přiloženým katalogem Horsefeathers na nadcházející jarní a letní sezónu.

Zdroj: www.freemagazine.cz

Fotogalerie

Komentáře - přidat

Dosud nebyl přidán žádný názor.

Vložit komentář

Komentář
  • Nepište prosím bez háčků a čárek.
  • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
  • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.