Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Časopisy » Free Magazine #61 + Lime #3


Free Magazine #61 + Lime #3

  • Za dobré vysvědčení nové jednašedesáté číslo FREE MAGAZINE #61! Ano, naši milí čtenáři, nad záplavou soudobých titulů takzvaného odlehčeného nebo chcete-li "letního" čtení k vodě od dnešního dne vysoko vyčnívá nové číslo našeho/vašeho časopisu, který je tou správnou volbou pokud vás nerajcuje pohled na poprsí paní Bohdalové, pupek pana Paroubka a pokud vás nezajímá jaký salát baští pan Zounar, která zmrzlina je nejméně tučná a nepotřebujete zhubnout do plavek.

  • Publikováno: 24.6.2008
  • Rubrika: Časopisy
Free Magazine #61 + Lime #3

My se totiž nesnažíme být bulvárem, který si témata vytváří sám, ale snažíme se přinášet vám aktuální informace ze světa skateboardingu‚ snowboardingu a souvisejícícího životního stylu, která nám připadají zajímavá. Na co se tedy můžete v novém čísle těšit?

SKATEBOARDOVÁ polovina časopisu vás zavede do oblíbené prázdninové destinace, tedy do jižních Čech a konkrétně do jejich metropole, tedy do Českých Budějovic odkud pochází profilovaný Matěj Hakl. Bylo jeho přáním mít portrét zasazen do rodného města a na taková přání naše redakce slyší. Náš pomyslný čundr bude poté pokračovat do Chomutova, kde měli letos sraz "kotlíkáři" neboť právě v tamním kotlíku se odjel letošní ročník českého finále série Quiksilver Bowlriders a pro příznivce příhraničního putování je určen i report z vídeňského finále stejné série, které bylo vystoupením českých jezdců silně poznamenáno. Dále zavítáme do matičky Prahy a Zruče nad Sázavou, tedy do měst která byla poctěna návštěvou série Lakai ČSP 2008. A putování završíme společně se značkami éS, Emerica a Etnies, jejichž týmy vyrazili v době plískanic na svou první Big E Tour po českých indoor skateparcích. Při jedné z cest jsme ve vesnici Ořech, což je kousek za Prahou - Řeporyjemi objevili, popsali a nafotili a tamní skatepark zrobený firmou Mystic Constructions. V dalších cestách už zamíříme do zahraničí, kde co do vzdálenosti dominuje výlet Tomáše Vintra, který volně navazuje na vyprávění Michala Suchopára z předchozího čísla a pokračuje tak v popisu jejich společné cesty do Austrálie. Krom slunné Austrálie vás také čeká slunná Barcelona, kam odjela početná výprava českých Posers, kteří tam pořídili velké množství materiálu. Je toho tolik, že jsme se rozhodli rozdělit článek na dva díly a tento je prvním z nich. Další exotickou perlou je pak v issue no. 61 rozhovor s Peterem Molcem, čerstvým to AM riderem značky Zero. Výborný rozhovor doplňují fotky ze San Diega, Los Angeles nebo z pražských Bohnic, z nichž jedna to dotáhla až na titulku. K úplnosti chybí už jen pravidelné rubriky. Rubriku What's Up?! okupuje Tomáš Barták, TrickTip Tibor Nemeš a jeho nollie frontside heelflip a v rubrice Skateshop jsme si popovídali s Jakubem Střelcem z obchodu Titty Twister a Skateshop.cz.

SNOWBOARDOVÁ redakce pochopitelně nezůstává pozadu a uveřejňuje to nejlepší, co pořídila v průběhu uplynulé zimy. Obsahu nasáklému tajícím sněhem pak dominuje především unikátní dvojrozhovor se skandinávskou dvojicí Markku Koski & Hampus Mosseson, které pro nás zpovídal Martin Černík. Dozvíte se mnohé o životě držitele bronzové olympijské medaile i o tom, kde vzít motivaci k ježdění ležíte-li v nemocnici se zlomeným obratlem. V reportáži okořeněné rozhovory s těmi nejúspěšnějšími navíc zavítáme do Pece pod Sněžkou, na letošní ročník závodu Quiksilver Snowjam. Dalším závodem, ke kterému byla upřena pozornost nejen naše, ale vlastně celého snowboardového světa, byl návrat závodu Air & Style do jeho kolébky v areálu Berginsel nad Innsbruckem. Ani tam jsme nechyběli a můžeme vám tedy nabídnout kousky v podání Kevina Pearce a dalších. Z nakousnutého severoamerického prašanového koláče ukousneme další kousek ve kterém tentokrát zavítáme do kanadských resortů Whitewater, Nelson a Whistler, vše popsáno jímavým vyprávěním seňora Broučka a jeho české družiny. Exotiku lze však najít i takříkajíc za humny, o čemž vás přesvědčí článek rubriky Eye On, tentokrát zaměřený na východoslovenskou Drienicu a tamní kontest. A chybět pochopitelně nemůže ani tradiční dvojice článků o natáčení videa "the LAB", které v těchto dnech dostává konkrétnější podobu a ve kterém tentokráte zmapujeme "shootingy" v rakouském Diedamskopfu a švýcarském Laaxu. Nechybí ani recenze snowboardových videí, fotogalerie, opět složená pouze z výkonů českých jezdců nebo rubrika TrickTip, ve které vás Radim Hovad lekcí moravského jazyka naučí letní stylovku na bedýnce.

Třetím číslem navíc slaví své první narozeniny naše dívčí mutace, těšte se na další LIME magazine. Čeká na vás rozhovor s divokou snowboardistkou Anne-Flore Marxer i s tajemnou skateboardistkou Klárou Kašparovou. Nikoli za módou, ale za skateboardingem vyrazily do Milána nejprogresivnější české jezdkyně, jmenovitě Klára Kašparová, Lucka Hlavsová, Míša Martincová, Terka Kremlová, Mary Mitcheva a Caroline "Dyny" Dynybil. Za uplynulou sezónou snowboardistek se ohlédneme v reportáži z Roxy Jamů a Nikita výletů do Les Collons i Serfaus. Nezapomněli jsme ani na vyvoněnou rubriku Boutique nebo ojedinělou Fashion story z rukou talentované fotografky Báry Prášilové. Inspirací třetí číslo prostoupila osobnost švýcarské Australanky s českými kořeny Daschenka "Dagi" Prochazka a celé číslo uzavřel kritický pohled Nikolase Tušla.

Sečteno a podtrženo čeká vás hromada reportů, tipů a navíc kupa inspirace, kterou si můžete užít kdykoli a kdekoli, nejen při "grilování" na slunci, ve stínu slunečníku nebo palmy, na cestách nebo nádražích či letištích.

Celá redakce vám přeje parádní léto!

Zdroj: www.freemagazine.cz

Fotogalerie

Komentáře - přidat

Dosud nebyl přidán žádný názor.

Vložit komentář

Komentář
  • Nepište prosím bez háčků a čárek.
  • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
  • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.