Informace o dění na české/slovenské i zahraniční skateboardingové scéně.
Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Události » Fotoreporty » Abertamy skatepark opening fotoreport


Abertamy skatepark opening fotoreport

 • Skateshop.cz vám přináší fotoreport z otevírací akce v nejvýše položeném skateparku v celé ČR. Krušnohorské městečko Abertamy se tak na víkend stalo místem plném zábavy a adrenalinu.

 • Publikováno: 6.10.2009
 • Rubrika: Fotoreporty
Abertamy skatepark opening fotoreport

Od brzkého rána nebyl na obloze ani mráček, takže otevření nového skateparku v Abertamech nestálo nic v cestě.

Skatepark není úplně nový, jedná se o překážky z Karlových Varů, ale jak speaker Honza několikrát za den připomněl, pro začátečníky je plně dostačující a v dobách kdy dnešní mazáci českého skateboardingu začínali jezdit a často museli utíkat policajtům, si o podobném skateparku s U-rampou mohli nechat jenom zdát. Zajímavostí jistě je, že se jedná o nejvýše položený skatepark v ČR s nadmořskou výškou 900m nad mořem a nejspíš bude sloužit i místním snowboarďákům jako místo pro letní přípravu.

Do malého krušnohorského městečka Abertamy dorazily i přední postavy českého skateboardingu Michal Vavro, Jan Kesler a Martin Jurášek, aby nejdříve pomohli s účinným rozestavěním nájezdů a dalších překážek a potom se mohli sami mezi ně vrhnout a předvést místní mládeži co všechno je na skateboardu možné.

Kluci ze Skateshop.cz teamu mezitím postavili svůj stánek a celý skatepark včetně obrovské U-rampy patřičně vyzdobili reklamními bannery. Došlo i na sprejování a jejich pozornosti neušla ani šedivá zeď na sousedním fotbalovém hřišti.

Počasí bylo opravdu krásné, což v kombinaci s důkladnou plakátovou propagací zajistilo opravdu hojný počet návštěvníků. V poledne již byl přistavený občerstvovací stánek místních hasičů v obležení návštěvníků a pomalu začínala prezentace účastníků závodu. Zpočátku musel speaker Honza téměř prosit místní borce aby se přihlásili, ale hodinu po poledni už bylo asi 12 přihlášených a závody mohly začít.

Jako první se jel Street-contest na 3 kola, který velmi rychle ukázal favority závodu, kteří v následujícím Olie-contestu svoje kvality potvrdili a aplaudujícím divákům předvedli pěkné skoky přes 6 na sebe poskládaných skateboardů. Dalším bodem programu byla exhibice Martina Juráška ve vertikální rampě. Martin také ukázal jak správně padat když se na rampě něco nepovede, neboli raději se svézt po zadku než to zkoušet doběhnout. Jeho ukázková jízda velmi dobře splnila svůj účel a měla okamžitý efekt, když po jejím konci skejťáci z Abertam hned šli jízdu v rampě zkusit, přestože před závodem svorně říkali, že se jim do toho moc nechce.

Závodní odpoledne uzavřeli svou jízdou nejmladší účastníci závodu, aby hned poté byli náležitě "motivačně" odměněni po boku třech nejlepších jezdců závodu Abertamy Skatepark Opening. Jmenovitě: Martina Matouška, Martina Kindla a Vojty Juhoshe.

Den pokračoval doprovodným hudebním programem v přilehlém areálu, kde své pojetí hudby předvedly kapely Censor Shit, Capybara a další.

Otevírací den se tedy povedl na jedničku a doufejme, že tento nejvýše položený skatepark v ČR bude stejně jako ostatní dobře sloužit a napomáhat k rozvíjení českého skateboardingu.

Závěr patří poděkování starostovi města Abertamy za přístup k vybudování skateparku a podporu celé akce, a dále děkujeme všem sponzorům a www.skateshop.cz, pořadatelům a dobrovolníkům, bez kterých by to tak hladce neproběhlo.

Vítězná listina Street contest

 1. Martin Matoušek
 2. Martin Kindl
 3. Vojta Juhosh

Vítězná listina Ollie Contest

 1. Martin Kindl
 2. Erik Cinkl
 3. Martin Matoušek

Nejmladší účastník

Štěpán Liška a Martin Kábrt

Zdroj: www.skateshop.cz

Fotogalerie

Strana č. << |< předchozí | 1 | 2 | 3 | další > | >>

Související odkazy

Komentáře - přidat

Dosud nebyl přidán žádný názor.

Vložit komentář

Komentář
 • Nepište prosím bez háčků a čárek.
 • Spam, nebo jiné nevhodné příspěvky budou mazány.
 • Políčka označená hvězdičkou * jsou povinná a je třeba je vyplnit.
*
*
(X)HTML tagy nejsou povoleny, odřádkování lze provést stisknutím klávesy Enter.
Napište prosím číslici devět
*
Máte-li vytvořen uživatelský účet, přihlašte se prosím.

Poslední komentáře událostí

Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.