Uživatel: nepřihlášen

Přejít na obsah sekce | Přejít na menu vybrané sekce

Hlavní menu

Zde se nacházíte: Skate4you » Skate4you.cz a Facebook


Skate4you.cz a Facebook

Tak my už taky. Ani Skate4you.cz nemůže chybět při stále rostoucí popularitě komunitního serveru Facebook na poli českého internetu.

Facebook profil Skate4you.cz je vytvořen jako "stránka ". Oproti "skupině " se liší v tom, že když administrátor tohoto profilu vloží informaci, zobrazí se vám na společné nástěnce na úvodní stránce stejným způsobem, jako kdyby ji vložil váš přítel. Jste tak pohodlně informování o vybraných událostech, soutěžích a akcích.

Skate4you.cz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/skate4you.cz

Co je to Facebook?

Facebook

Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě.

Se svými více než 200 miliony aktivních uživatelů (duben 2009) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do více než třiceti pěti jazyků.

Historie Facebooku

Facebook založil americký programátor, tehdy ještě student Harvardské univerzity, Mark Zuckerberg 4.února 2004 za pomocí svých kolegů. Sytém byl původně omezen pouze na studenty této univerzity a byl myšlen jako systém pro spolupráci a výměnu informací mezi vysokoškolskými studenty. Pro svou velkou úspěšnost byl během dvou měsíců rozšířen na některé další školy. Od února 2006 se začaly do systému připojovat některé velké společnosti a od 11. srpna 2006 se může připojit kdokoli starší 13 let.

A co umí Facebook?

Každý uživatel si zde může vytvořit svůj detailní profil. Poté se můžete připojit k různým skupinám a získávat nové přátele. Pokud jiný uživatel souhlasí s tím, že je váš přítel, můžete vidět také jeho profil.

Fotografie

Upload fotek je velmi pohodlně řešen přes aplet, pomocí kterého si přímo můžete vybrat fotky na disku, aplikace se postará o upload a zmenšení fotografií. Na fotkách můžete jednoduše označovat své přátele, kteří pak dostanou oznámení, že se na dané fotce nacházejí.

Videa

Tato aplikace je určená pro sdílení videa mezi přáteli. Jedno video může mít úctyhodných 1024 MB a může být maximálně 20 minut dlouhé. Videa se dají jednoduše prohlížet pomocí technologie Flash a jako ve fotkách zde můžete označovat svoje přátele.

Zeď

Každý uživatel má v profilu svou nástěnku, na kterou mu ostatní mohou psát vzkazy. Na této zdi se také zobrazují akce uživatele např. s kým se začal nově kamarádit, nově vložené fotografie atd.

Soukromí

Komu a jak se budou zobrazovat veškeré informace vašeho profilu si můžete přizpůsobit dle libosti. Profil může být veřejný, může ho vidět pouze váš přítel, nebo přítel přítele apod.

Společná nástěnka

Úvodní stránka facebooku (po přihlášení) je vlastně společná nástěnka. Je to podobná jako "zeď" vašeho profilu s tím rozdílem, že se na ní zobrazují akce (ty důležitější) všech vašich přátel.

Facebook disponuje množstvím dalších funkcí, které jsou nad rámec tohoto článku.

Související odkazy


Poslat přátelům

Tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Závadnost

Pokud Vás některý příspěvek pobuřuje, porušuje zákony ČR, pravidla tohoto serveru nebo je jinak závadný, dejte prosím vědět administrátorům pomocí tohoto formuláře. Děkujeme.